“Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Sistemi ve Öğrenci Katılımı” Webinarı Gerçekleştirildi

31 Mart 2021 Çarşamba

Üniversitemiz Akreditasyon, Akademik Değerlendirme ve Kalite Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen "Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Sistemi ve Öğrenci Katılımı" konulu webinar 31 Mart 2021 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Kalite Koordinatörü Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Serkan Abdüsselam'ın moderatörlüğünü yaptığı webinarda, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Akademik Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Gonca Uludağ ve YÖKAK öğrenci üyesi ve Öğrenci Komisyonu Başkanı Mehmet Bora konuşmacı olarak yer aldı.

Webinar açılış konuşmasını Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Peker gerçekleştirdi. Rektör Yardımcımız konuşmasında, Üniversitemizde kalite kültürünün yerleşmesine çok önem verdiklerini, kalite süreçleri ile ilgili olarak Kalite Koordinatörlüğünün ciddi çaba sarf ettiğini ve çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Üniversitemizde yürütülen kalite çalışmalarında Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Şanal ve Koordinatörlük çalışanları başta olmak üzere tüm akademik ve idari personele teşekkürlerini iletti. Ayrıca etkinliğin düzenlenmesinde ve gerçekleştirilmesinde başta konuşmacılar olmak üzere tüm emeği geçenlere de teşekkürlerini ileterek sözlerini tamamladı.

Konuşmacıların özgeçmişlerin okunmasının ardından webinarda ilk olarak Dr. Öğr. Üyesi Gonca Uludağ söz aldı. Uludağ konuşmasında, Yükseköğretim Kalite Kurulu ve yükseköğretimde kalite kültürünün yaygınlaşması, kalite süreçlerinin içselleştirilmesi süreçlerindeki çalışmalar hakkında bilgiler verdi. İkinci konuşmacı Bora ise konuşmasında öğrencilerin yükseköğretimde kalite süreçlerine katılımlarının artırılmasına yönelik bilgilere yer verdi. Konuşmacıların sunumlarının ardından Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas'ta webinarda kısa bir konuşma yaptı ve katılımcılara selamlarını iletti. Webinar katılımcıların sorularının cevaplandırılmasının ardından teşekkür belgelerinin takdimi ile sona erdi.

Webinara Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Peker’in yanı sıra, Kalite Komisyonu üyeleri, Koordinatörlük çalışanları, Kalite Alt Komisyonları üyeleri, Birim Kalite Komisyonu üyeleri ve öğrenciler olmak üzere yaklaşık olarak 130 kişi katıldı.