Üniversitemiz Üst Yönetimi Kalite Çalışmaları Hakkında Bilgi Aldı

25 Mayıs 2021 Salı

Akreditasyon, Akademik Değerlendirme ve Kalite Koordinatörlüğü tarafından Üniversitemiz Üst Yönetiminin katıldığı, Kalite Koordinatörlüğü bünyesinde yürütülen faaliyetler ve planlanan eylemler hakkında bilgilendirme toplantısı 25 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleştirildi.

Rektörlük Senato Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, Kalite Koordinatörlüğünün çalışmaları Öğr. Gör. İclal Karataş Aydın tarafından aktarıldı. Toplantıda koordinatörlük ve komisyonlar tarafından yürütülen ve paydaş görüşleri dikkate alınarak hazırlanan “Kalite Güvencesi Sistemi”, “Eğitim ve Öğretim”, “Araştırma ve Geliştirme”, “Toplumsal Katkı”, “Yönetim Sistemi”, “Uluslararasılaşma” ve “Uzaktan Eğitim” Politikaları ile aynı başlıklarla hazırlanan temel değerler, stratejiler, hedefler ve performans göstergeleri incelendi. Kalite Koordinatörlüğü koordinasyonu ile yürütülen çalışmalar doğrultusunda oluşturulan, Üniversitemiz “2020 Yılı Kurum İç Değerlendirme Raporu” çalışmasının incelendiği toplantıda, 2020 yılı içerisinde Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından gerçekleştirilecek olan İzleme Programı kapsamında kurumda yürütülecek olan çalışmalara da değinildi. Aynı zamanda, Üniversitenin kalite süreçleri ile ilgili olarak paydaş etkileşimi ve akreditasyon çalışmalarının sürdürülmesi hakkında istişarelerde bulunuldu.

Toplantıya Üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. Güven Özdem, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Peker’in yanı sıra, Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Şanal, Koordinatör Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Serkan Abdüsselam, Öğr. Gör. İclal Karataş Aydın, Şube Müdürü Seyfi Göktekin, Şube Müdürü İbrahim Usta ve koordinatörlük çalışanları katıldı.