Üniversitemiz 2020 Yılı KİDR Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

16 Nisan 2021 Cuma

Giresun Üniversitesi Akreditasyon, Akademik Değerlendirme ve Kalite Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan Üniversitemiz 2020 yılı Kurum İç Değerlendirme Raporu (KİDR) çalışmaları, Üniversitemiz senatosu ve Kalite Komisyonuna sunulmak üzere, Kalite Alt Komisyonlarında görüşülmeye başlandı.

Akreditasyon, Akademik Değerlendirme ve Kalite Koordinatörlüğü tarafından Üniversitemiz Birim Öz Değerlendirme Raporlarının (BÖDR) konsolide edilmesi ile birlikte özverili çalışmalar sonucunda hazırlanan Üniversitemiz 2020 yılı Kurum İç Değerlendirme Raporu (KİDR), raporda bulunan başlıklar doğrultusunda ilgili olan Kalite Alt Komisyonlarına sunuldu. Koordinatörlük koordinasyonu ile her bir alt komisyon ile çevrimiçi toplantı oturumları planlandı. Bu bağlamda, ilk olarak 16 Nisan 2021 tarihinde hazırlanan taslak çalışma çerçevesinde Toplumsal Katkı Alt Komisyonunun çevrimiçi toplantısı gerçekleştirildi. Toplumsal Katkı Alt Komisyonu başkanı, üyeleri ve Koordinatörlük çalışanlarının katıldığı toplantıda, toplumsal katkı bölümüne ilişkin çalışmalar değerlendirildi ve süreçlerle ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

19 Nisan 2021 tarihinde Araştırma ve Geliştirme, Yönetim Sistemi ve Kalite Güvencesi Sistemi Alt Komisyonu toplantıları, 20 Nisan 2021 tarihinde ise Eğitim ve Öğretim Alt Komisyonu toplantısı çevrimiçi bir ortamda gerçekleştirilecek.