İzleme Programı Hazırlık Toplantısı Gerçekleştirildi

13 Ağustos 2021 Cuma

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can ve Kalite Koordinatörlüğü üyeleri Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından yürütülen İzleme Programı çerçevesinde bir dizi toplantıda bir araya geldi.

Toplantıların ilki 10 Ağustos 2021 tarihinde, ikincisi ise 13 Ağustos 2021 tarihinde Rektörlük Toplantı salonunda gerçekleştirildi. İlgili toplantılarda izleme programı hakkında konular, ziyaret planı ve takvimi gibi konular görüşüldü. Toplantıya Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can’ın yanı sıra, Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Şanal, Koordinatör Yardımcıları Öğr. Gör. İclal Karataş Aydın, Şube Müdürü Seyfi Göktekin, Koordinatörlük Üyesi Öğr. Gör. Emre Çağman katıldı.

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından yürütülen “Kurumsal Dış Değerlendirme Programı” çerçevesinde, değerlendirmesi tamamlanan yükseköğretim kurumları, değerlendirme yılını izleyen en erken ikinci yılda izleme sürecine dâhil olmaktadır. 2018 yılında değerlendirmesi tamamlanan üniversitemiz ise bu yıl “İzleme Programı” na dâhil olmuştur.

Bu kapsamda; YÖKAK tarafından görevlendirilen Prof. Dr. Elif Çepni (Takım Başkanı), Prof. Dr. İbrahim Taner Okumuş, Prof. Dr. Berna Yazıcı ve Tugay Durak (Öğrenci Değerlendirici) tarafından 18 Ağustos 2021 Çarşamba günü çevrimiçi bir izleme ziyareti gerçekleşecektir.