Kalite Koordinatörlüğünden RTEÜ’ye Kalite Ziyareti

23 Temmuz 2020 Perşembe

Üniversitemiz Kalite Koordinatörlüğü ve idari personellerinden oluşan bir heyet tarafından Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde uygulanan Kalite Yönetim Sistemi hakkında bilgi almak amacıyla bir ziyaret gerçekleştirdi.

21 Temmuz 2020 tarihinde ilk olarak Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Ali Bilgin’i ziyaret eden heyet, görüşmenin ardından Rektörlük Toplantı Salonunda toplantıya geçti.

Toplantıda RTEÜ Kalite Koordinatörlüğünün yaptığı çalışmalar ve Kurumsal Yönetim Bilgi Sistemi yakından incelendi. RTEÜ Kalite Koordinatörlüğü tarafından, kalite yönetim sistemi çalışmaları ve belgelendirilme süreci, teknik altyapı ve süreç yönetimi, kalite yönetim sistemi sistem kullanım örnekleri konularını içeren geniş kapsamlı bir sunum gerçekleştirildi. RTÜ’deki TSE-ISO-EN 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi uygulamalarına, idari faaliyetlere ve model uygulamalara ilişkin detaylı bilgiler alındı. Toplantıda kalite uygulamaları, bütünleşik yönetim sistemi, risk çalışmaları, iç kontrol faaliyetleri ve iş akışları hakkında bilgiler verilirken toplantı sonunda üniversitemiz heyetinin kalite süreçleri ile ilgili soruları cevaplandırıldı.

Toplantıya Üniversitemiz Kalite Koordinatörü ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Şanal, Kalite Koordinatör Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Serkan Abdüsselam ve Öğr. Gör. Firdevs İclal Karataş, Yüksekokul Sekreteri İbrahim Usta, Şube Müdürü Seyfi Göktekin, Mühendis Derya Erdoğan, Yazılım Destek Uzmanı Hakan Sipahi ve RTEÜ Kalite Koordinatörlüğü personelleri katıldı.

Toplantı sonrasında ayrıca iki üniversite arasındaki ilişki ve işbirliğinin daha da geliştirilmesi için görüş birliğine varıldı.