Birim Öz Değerlendirme Raporu Hazırlama Eğitimi Gerçekleştirildi

16 Şubat 2021 Salı

Üniversitemiz Akreditasyon, Akademik Değerlendirme ve Kalite Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen, "Birim Öz Değerlendirme Raporu Hazırlama Eğitimi" 16 Şubat 2021 Salı günü çevrimiçi ortamda gerçekleştirildi.

Kalite Koordinatör Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Serkan Abdüsselam'ın moderatörlüğünü yaptığı eğitim, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güven Özdem’in açılış konuşmasıyla başladı. Eğitime birim kalite komisyonlarında yer alan birim yöneticileri ve kalite komisyon üyeleri olmak üzere toplamda 100 kişi katıldı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güven Özdem, yaptığı konuşmada, "Üniversitemiz kalite yolculuğunda, ilgili komisyonların ve sizlerin destekleri ile birlikte Kalite Koordinatörlüğü tarafından yürütülen çalışmalarla önemli mesafeler kat etmektedir. Birimlerden gelecek veriler ve bu veriler doğrultusunda oluşturulan raporların niteliği de üniversitemizin seviyesinin yükselmesine önemli katkılar sunacaktır. " dedi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güven Özdem, toplantının çok faydalı olacağına inandığını, katılanlara ve emeği geçenlere de teşekkür ettiğini belirtti.

Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Şanal ise, Üniversitemizde yürütülen kalite süreçlerinde yapılan ve yapılması gereken iş ve işlemler hakkında bir konuşma yaptı.  Prof. Dr. Mustafa Şanal, özellikle Birim Öz Değerlendirme Raporunun hazırlanması süreçlerinin önemine değindi. Kalite Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Firdevs İclal Karataş Aydın ise yaptığı konuşmada, birim öz değerlendirme çalışmalarının nasıl yapılacağına, rapor ölçütlerine, yapısına, kanıtların niteliği ve hazırlanırken nelere dikkat edilmesi konuları hakkında bilgiler verdi. Yazılım Destek Uzmanı Hakan Sipahi ise birim kalite komisyonlarının hazırlayacakları çalışmaların Üniversitemiz Yönetim Bilgi Sistemine işlenmesine, kanıtların yüklenmesine ve raporun oluşturulmasına ilişkin otomasyon hakkında bilgiler verdi.