Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu'na Çevrim içi Ziyaret Gerçekleştirildi

16 Kasım 2022 Çarşamba

Üniversitemiz iç ve dış kalite güvencesi süreçlerine katkı sağlamak amacıyla yürütülen birim kalite ziyaretleri devam ediyor. Söz konusu ziyaretlerden biri 16 Kasım 2022 Çarşamba günü saat 11.00’da Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu’na çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Ziyarette; ilgili birim her yıl hazırladıkları Birim Öz Değerlendirme Raporları (BÖDR) üzerinden değerlendirildi. Değerlendirme sayesinde birimin güçlü ve gelişmeye açık yanları tespit edildi. Ayrıca birim, üniversitemizde hızla devam etmekte olan akreditasyon çalışmaları ve Bologna süreçleri hakkında bilgilendirildi.

Çevrim içi olarak gerçekleştirilen toplantıya; Akreditasyon, Akademik Değerlendirme ve Kalite Koordinatörlüğü Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Firdevs İclal Karataş Aydın, Koordinatörlük üyeleri Öğr. Gör. Osman Serdal Karapınar ve Öğr. Gör. Hakan Sipahi ile birim kalite komisyonu üyeleri ve birim yöneticileri katılım sağladı.

Ziyaret, karşılıklı fikir alışverişi ve birimin kalite güvencesi süreçleri hakkındaki sorularının yanıtlanması ile sonlandırıldı.