Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can Üniversitemizde Yürütülen Kalite Çalışmaları Hakkında Bilgi Aldı

25 Ekim 2022 Salı

Akreditasyon, Akademik Değerlendirme ve Kalite Koordinatörlüğü tarafından Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can’a, yürütülen faaliyetlere ve planlanan çalışmalara ilişkin bilgi vermek amacıyla bir ziyaret gerçekleştirildi.

25 Ekim 2022 tarihinde Rektörlük makamında gerçekleştirilen toplantıda; Koordinatörlük tarafından hazırlanan sunuyla yapılan ve planlanan çalışmalar aktarıldı.

Toplantıda, üniversitenin kalite süreçleri ile ilgili olarak hazırlanan dokümanlar, paydaş etkileşimine yönelik gerçekleştirilen toplantı ve saha ziyaretleri hakkında bilgiler verildi. Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından yürütülen Kurumsal Akreditasyon Programı (KAP) ve Eğitim Fakültesi başta olmak üzere bazı birimlerdeki program akreditasyonuna yönelik çalışmalar hakkında değerlendirmeler yapıldı.

Üniversitemiz öğretim programlarının ders bilgi paketi sistemi üzerindeki mevcut durumunu ortaya koyan çalışma incelenerek, tüm programlarda Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikleri Çerçevesi (TYYÇ) ile uyumlu; öğretim amaçlarına ve öğrenme çıktılarına uygun olarak tasarlama, periyodik olarak değerlendirme ve güncelleme çalışmalarına odaklanılması kararlaştırıldı. Toplantıda, Üniversitemiz Ölçme, Değerlendirme ve Sürekli İyileştirme Komisyonu tarafından planlanan ve bu yıl ilk defa uygulamaya alınacak anketlerle ilgili uygulama sürecine yönelik değerlendirmeler yapıldı. Toplantıda, kalite güvencesi, eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve yönetim sistemi kapsamında birimleri değerlendirmek üzere gerçekleştirilecek olan saha ziyaretleri ve iyileştirmeye yönelik çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can, üniversitemizde kalite güvencesi sisteminin iyileştirilmesine yönelik yürütülen çalışmaların çok önemli olduğunu, bu bağlamda Akreditasyon, Akademik Değerlendirme ve Koordinatörlüğü tarafından yürütülen çok yönlü çalışmaları yakından takip ettiğini ve kalite çalışmalarında üniversite olarak ön planda olunmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti. Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can, yapılan özverili çalışmalardan dolayı Akreditasyon, Akademik Değerlendirme ve Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Şanal’a ve ekibine teşekkür etti.

Toplantıya Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can’ın yanı sıra, Akreditasyon, Akademik Değerlendirme ve Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Şanal, Koordinatör Yardımcıları Doç. Dr. Mustafa Serkan Abdüsselam, Öğr. Gör. Dr. Firdevs İclal Karataş Aydın, Şube Müdürü Seyfi Göktekin, Koordinatörlük üyeleri Öğr. Gör. Hakan Sipahi ve Öğr. Gör. Osman Serdal Karapınar katıldı.