Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can Üniversitemiz Kalite Çalışmaları Hakkında Bilgi Aldı

09 Mart 2022 Çarşamba

Akreditasyon, Akademik Değerlendirme ve Kalite Koordinatörlüğü tarafından Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can’a, yürütülen faaliyetlere ve planlanan çalışmalara ilişkin bilgi vermek amacıyla bir ziyaret gerçekleştirildi.

09 Mart 2022 tarihinde Rektörlük makamında gerçekleştirilen toplantıda; Koordinatörlüğümüz tarafından hazırlanan sunuyla yapılan ve planlanan çalışmalar aktarıldı. Toplantıda, “Kalite Güvencesi Sistemi”, “Eğitim ve Öğretim”, “Araştırma ve Geliştirme”, “Toplumsal Katkı”, “Yönetim Sistemi” politikaları ile aynı başlıklarda hazırlanan eylem planlarının izleme ve değerlendirme raporları incelendi. Üniversitenin kalite süreçleri ile ilgili olarak paydaş etkileşimi, memnuniyet anketleri ve iş akışları konularında değerlendirmeler yapıldı.

Üniversitemiz birimlerinin “2021 Yılı Birim Öz Değerlendirme Raporu” çalışmalarının da incelendiği toplantıda, koordinatörlüğe iletilen bu raporlara yönelik “Birim Öz Değerlendirme Kartı” ile çalışma takvimi dahilinde değerlendirme takımları aracılığıyla saha ziyaretlerinin gerçekleştirileceğine değinildi. Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından gerçekleştirilen Kurumsal Akreditasyon Programı (KAP) ve program akreditasyonu çalışmalarına yönelik görüşmelerde bulunuldu.

Toplantıda Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can, üniversitemizde kalite kültürünün yerleşmesine yönelik yürütülen çalışmaların çok önemli olduğunu, bu bağlamda eğitim ve öğretim, araştırma ve geliştirme ve toplumsal katkı alanlarında yeniden yapılandırma ve iyileştirme çalışmalarının da devam ettiğini bildirdi. Koordinatörlük tarafından yürütülen çok yönlü çalışmaları yakından takip ettiğini ve kalite çalışmalarında üniversite olarak ön planda olunmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can, yapılan gayretli çalışmalardan dolayı Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Şanal’a ve ekibine teşekkür etti.

Toplantıya Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can’ın yanı sıra, kaliteden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güven Özdem, Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Şanal, Koordinatör Yardımcıları Doç. Dr. Mustafa Serkan Abdüsselam, Öğr. Gör. Firdevs İclal Karataş Aydın, Şube Müdürü Seyfi Göktekin ve Koordinatörlük personeli Öğr. Gör. Hakan Sipahi katıldı.