Birim Kalite Ziyaretlerinin İlk Etabı Tamamlandı

10 Kasım 2022 Perşembe

Her yıl periyodik olarak üniversitemiz iç ve dış kalite güvencesi süreçlerine katkı sağlamak amacıyla yürütülen birim kalite ziyaretleri bu yıl da gerçekleştiriliyor. Bu yıl ki ziyaretlerin ilk etabı; 10 Kasım 2022 Perşembe günü saat 10.30’da Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne, 13.00’da Tıp Fakültesi’ne ve Diş Hekimliği Fakültesi'ne gerçekleştirilen ziyaretlerle tamamlandı.

Akreditasyon, Akademik Değerlendirme ve Kalite Koordinatörlüğü Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Şanal, Koordinatör Yardımcıları Doç. Dr. Mustafa Serkan Abdusselam, Öğr. Gör. Dr. Firdevs İclal Karataş Aydın, Koordinatörlük üyeleri Öğr. Gör. Hakan Sipahi ve Öğr. Gör. Osman Serdal Karapınar tarafından gerçekleştirilen ziyarette birimler; Birim Öz Değerlendirme Raporları (BÖDR) üzerinden güçlü ve iyileştirmeye açık yönleri açısından değerlendirildiler.

Birimlerin kalite komisyonu üyeleri ile birim yöneticilerinin de yer aldığı ziyaretlerde katılımcılar üniversitemiz akreditasyon çalışmaları ve Bologna süreçleri hakkında bilgilendirildi. Ziyaretler karşılıklı fikir alışverişi ve birimlerin sorularının yanıtlandırılması ile sonlandırıldı.